Niğde'de 5.1 büyüklüğünde korkutan deprem!

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) tarafından yapılan açıklamaya göre; Niğde'nin Bor ilçesinde 5.1 büyüklüğünde deprem meydana geldi. AFAD: "Niğde'nin Bor ilçesinde saat 22.08'de 5,1 büyüklüğünde deprem meydana geldi."

Niğde'de 5.1 büyüklüğünde korkutan deprem!
Niğde'de 5.1 büyüklüğünde korkutan deprem!
Bu içerik 28 kez okundu.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) tarafından yapılan açıklamaya göre; Niğde'nin Bor ilçesinde 5.1 büyüklüğünde deprem meydana geldi. AFAD: "Niğde'nin Bor ilçesinde saat 22.08'de 5,1 büyüklüğünde deprem meydana geldi." Şeklinde duyurdu. Deprem derinliği 6.9 km olarak ölçüldü. Deprem Ankara, Konya, Aksaray gibi çevre illerden de hissedildi.

Depremi hisseden vatandaşlar korkuyla evlerinden dışarı çıkarken, şu ana kadar Aksaray’da herhangi bir olumsuzluk yaşanmadı. Depreme Aksaray Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yakalanan vatandaşlar ve hasta yakınlarının da hastane önüne çıktıkları görüldü. Deprem sonrası emniyet, sağlık, İl Acil Afet Durum (AFAD) Müdürlüğü, Aksaray Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ve Ulusal Medikal Kurtarma (UMKE) ekipleri de tam kadro hazır hale getirildi. Polis ekipleri de sokaklarda devriye attı. Aksaray’da şu ana kadar kayda giren herhangi bir olumsuzluk olmadığı belirtildi.

NİĞDE'DE KORKUTAN DEPREM

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) tarafından yapılan duyuruda depremle ilgili veriler şu şekilde:

Büyüklük : 5.1 (Mw)

Yer : Bor (Nigde)

Tarih-Saat : 20.09.2020, 22:08:05 TSİ

Enlem : 38.0016 N

Boylam : 34.0066 E

Derinlik : 6.97 km

KANDİLLİ RASATHANESİ SON DEPREMLER

SON DAKİKA HABERLERİ için ayrıca HABERTURK.COM uygulamasını,

App Store

Google Play

Twitter hesabımızı takip edebilirsiniz.

niğde de deprem son dakika deprem depr en son depremler
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X