Joe Biden'a çok sert tepki

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, ABD başkan adayı Joe Biden'ın Türkiye ile ilgili sözlerine yanıt verdi. Altun, açıklamasında şu ifadeleri kullandı: "NATO müttefikimiz olan ABD'nin bir başkan

Joe Biden'a çok sert tepki
Joe Biden'a çok sert tepki
Bu içerik 21 kez okundu.

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, ABD başkan adayı Joe Biden'ın Türkiye ile ilgili sözlerine yanıt verdi.

Altun, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

"NATO müttefikimiz olan ABD'nin bir başkan adayının diplomaside de yeri olmayan bu yakışıksız ifadelerinin mevcut yönetimce de kabul edilemez görüldüğüne inanıyoruz. Türkiye, siyasi oyunlara malzeme yapılacak bir ülke asla değildir.

ABD siyasi kurumları ile Amerikan kamuoyunun günlük siyasi kazanımlar için yapıldığı ayan beyan ortada olan bu sorumsuz açıklamalara prim vermeyerek gereken tepkiyi göstermesi demokrasinin bir gereğidir.

Tüm bunların yanında, ülkemizdeki muhalif siyasetin, kendisini küçük düşürücü ve milletimizin aklında soru işaretleri oluşturan bu ifadelere herhangi bir tepki göstermemiş olması üzücüdür ancak bizler için şaşırtıcı değildir.

Türkiye, demokratik siyasi atmosferin bu tip sorumsuz beyanatlarla bozulmasına müsade etmeyecek, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde mücadelesine devam edecektir.

Hiç kimse milli irademize ve demokrasimize saldıramaz, halkın oyuyla seçilmiş Cumhurbaşkanımızın meşruiyetini sorgulayamaz. Buna cüret edenler en son 15 Temmuz 2016 gecesi ağızlarının payını almışlardır. Dostça bir hatırlatma!"

joe biden
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
523 Origin Unreachable

523 Origin Unreachable


cloudflare-nginx