LGS tercih sonuçları ne zaman?

LGS tercih sonuçları ne zaman açıklanıyor? sorusu bu sene ortaokulu bitirerek LGS'de aldığı puanla liseye yerleşmek isteyen öğrenci ve velilerinin gündeminde. MEB'in yayınladığı LGS tercih robotundan da yararlanan öğrenciler kendileri i

LGS tercih sonuçları ne zaman?
LGS tercih sonuçları ne zaman?
Bu içerik 29 kez okundu.

LGS tercih sonuçları ne zaman açıklanıyor? sorusu bu sene ortaokulu bitirerek LGS'de aldığı puanla liseye yerleşmek isteyen öğrenci ve velilerinin gündeminde. MEB'in yayınladığı LGS tercih robotundan da yararlanan öğrenciler kendileri için en uygun okulu e-okul üzerinden tercih etti. Şimdi sırada LGS tercih sonuçlarının açıklanmasında ve kayıt işlemlerinin yapılmasında. 2020 MEB LGS tercih süreci ile ilgili detaylar haberimizde...

LGS TERCİH SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANIYOR? MEB 2020

MEB'in kılavuzunda yer alan takvime göre, LGS tercih sonuçları ve boş kontenjanlar 10 Ağustos 2020'de yani yarın meb.gov.tr sistemi üzerinden açıklanacak.

MEB'İN RESMİ SİTESİ İÇİN TIKLAYIN

E-OKUL GİRİŞ SAYFASI İÇİN TIKLAYIN

a) Yerleştirme sonuçları 10 Ağustos 2020 tarihinde http://www.meb.gov.tr adresinde ilan edilecektir.

b) Öğrenciler, T.C. kimlik numarası ve doğum tarihiyle sonuç bilgilerini sorgulayabilecektir. Öğrencilere sonuç belgesi gönderilmeyecektir.

c) 2577 sayılı İdari Yargılama Usulü Kanununun 20/B Maddesi hükmü uyarınca yerleştirme sonuçlarına ilişkin 10 günlük dava açma süresi, sonuçların ilan edildiği tarihi izleyen günden itibaren başlar ve sonuçlara yapılacak itiraz başvuruları, işlemeye başlayan dava açma süresini etkilemez.

LGS 1. NAKİL BAŞVURULARI NE ZAMAN?

Yerleştirmeye esas 1. nakil tercih başvuruları 10 - 14 Ağustos tarihleri arasında alınacak. Sonuçlar ile 17 Ağustos'ta açıklanacak. 17 - 21 Ağustos'ta da yerleştirmeye esas 1. nakil tercih başvuruları alınacak ve 2. nakil sonuçları da 24 Ağsutos'ta açıklanacak.

LGS TERCİH KILAVUZU İÇİN TIKLAYIN

OKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK? 2020 - 2021

Koronavirüs tedbirleri kapsamında okullar Mart ayında itibaren uzaktan eğitime döndü. Yaz tatilinin ardından yeni eğitim döneminin nasıl olacağı merak ediliyor. 31 Ağustos okulların açılacağı tarih olarak belirlenirken, eğitimin nasıl oalcağı ile ilgili henüz kesin bir açıklama yapılmadı. Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) masasında uzaktan eğitim, yüzyüze eğitim ve hibrit eğitim modelleri bulunuyor. Konuyla ilgili yeni bir gelişme yaşanır yaşanmaz ayrıntılar haberimizde yer alacak.

lgs tercih sonuçları ne zaman açıklanacak lgs tercih meb lgs lise tercihleri lgs tercih sonuçları ne zaman açıklanıyor lgs tercih yerleştirme sonuçları meb
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X