'Florya'da ağacı kim kesti' tartışması

Peki Florya sahilindeki ağaç niye kesildi? Habertürk'ten Esra Boğazlıyan'ın haberine göre İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı yetkilileri şu yanıtı verdi: "BİZ KESMEDİK CEZA YAZACAĞIZ" “Anroşmanlar üzerinde yabani ot veya çal

'Florya'da ağacı kim kesti' tartışması
'Florya'da ağacı kim kesti' tartışması
Bu içerik 22 kez okundu.

Peki Florya sahilindeki ağaç niye kesildi? Habertürk'ten Esra Boğazlıyan'ın haberine göre İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı yetkilileri şu yanıtı verdi:

"BİZ KESMEDİK CEZA YAZACAĞIZ"

“Anroşmanlar üzerinde yabani ot veya çalı tarzı bitkilerin çıkması hem estetik hem de teknik açıdan istenmemektedir.
Bu gerekçelerden dolayı alanda yabani ot temizliği yapan yüklenici firma işçileri, anroşman üzerindeki söz konusu ağaca yanlışlıkla zarar vermişler; verdikleri zarar sonrası ağacın kurtulmayacağını düşünerek kendi iradeleriyle ağacı kesmişlerdir.

"EN KISA SÜREDE DİKİLECEKTİR"

Bu olayla alakalı kurumumuzun herhangi bir talimatı ve tasarrufu bulunmamaktadır. Bu olaya sebebiyet veren yüklenici firmaya gerekli cezai işlem uygulanacak olup aynı nitelikteki ağaç yerine en kısa sürede dikilecektir.”

"AĞACI KESENLER İBB ÇALIŞANLARI"

İBB'nin açıklamasına karşılık olarak sosyal medya hesabı Twitter'dan yeni bir paylaşımda bulunan Tevfik Göksu şu ifadelere yer verdi: İBB Biz kesmedik ceza yazacağız demiş ancak, kesen arkadaşlar İstanbul Büyükşehir Belediyesi çalışanları. Kendi kendilerine mi ceza yazacaklar?

tevfik göksu kesilen ağaç i̇bb tevfik göksu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X