Sporun antik çağlardan günümüze uzanan hikayesi sanal ortamda konuşulacak

Sporun antik çağlardan günümüze uzanan hikayesi sanal ortamda konuşulacak
Sporun antik çağlardan günümüze uzanan hikayesi sanal ortamda konuşulacak admin
Bu içerik 34 kez okundu.
 
Spor ruh ve beden sağlığına katkıları nedeniyle kişilerin hayatında önemli bir yere sahip. Peki bugün modern hayatın bir parçası haline gelen sporun tarihsel serüveni hakkında neler biliyoruz? Antik çağlardan beri gerçekleştirilen spor oyunlarını modern hayatın spor aktivitelerine dönüştüren süreçlerin ne olduğu, İstanbul Bilgi Üniversitesi ve Socrates Dergisi tarafından düzenlenecek online seminerde ele alınacak.

 

Moderatörlüğünü Socrates Genel Yayın Yönetmeni Caner Eler ve İstanbul Bilgi Üniversitesi Spor Yöneticiliği Bölümü Dr. Öğr. Üyesi İlknur Hacısoftaoğlu'nun yapacağı online etkinlikte; endüstri devrimiyle beraber folklorik oyunların şehirlere gelişi, amatörlük-profesyonellik tartışmaları ve sınıf çelişkisi, oyunların kurallara bağlanması, spor kurumlarının ortaya çıkması, sporun metalaşması, medyanın sporda yol açtığı dönüşüm, sporun küreselleşmesi gibi konular tartışılacak.

Huddersfield Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Dağhan Irak modern sporun toplumsallaşma süreçlerini, siyasal, ekonomik ve kültürel bağlarını anlatacağı online seminerde, katılımcılardan gelen soruları da cevaplayacak.

 

250 kişi ile katılımın sınırlı olduğu online seminer, 4 Haziran Perşembe 17:00’de gerçekleşecek. Online seminere katılmak için https://bilginiversitesi.typeform.com/to/UUMzlt web adresindeki kayıt formunun doldurulması gerekmektedir.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X