Amerika’dan İngiltere'ye Seyahat İçin Ne Gerekli?

Amerikalılar ve İngilizler ortak bir dille ve tabii ki Atlantik Okyanusu ile ayrılır. Bu iki kültürün, ortak bir dilin çok farklı argo ve telaffuzlarından başka, ortak noktalara sahip olması şaşırtıcı değildir.

Amerika’dan İngiltere'ye Seyahat İçin Ne Gerekli?
Amerika’dan İngiltere'ye Seyahat İçin Ne Gerekli? admin
Bu içerik 104 kez okundu.

Amerikalılar ve İngilizler ortak bir dille ve tabii ki Atlantik Okyanusu ile ayrılır. Bu iki kültürün, ortak bir dilin çok farklı argo ve telaffuzlarından başka, ortak noktalara sahip olması şaşırtıcı değildir. İngiltere'yi ziyaret ettiğinizde, uzun seyahatiniz veya transatlantik uçuşunuz için bilmeniz gereken birkaç şey bulunur.

Genellikle Bir Vize Gerekmez

Amerika Birleşik Devletleri vatandaşları İngiltere Vizesi olmadan turist amaçlı olarak İngiltere'de altı aya kadar kalabilirler. Bununla birlikte, İngiltere'de çalışmayı planlıyorsanız - veya altı aydan fazla kalmak istiyorsanız - vize almanız gerekir. Ayrıca, sabıka kaydınız varsa veya daha önce Birleşik Krallık’a girişiniz reddedilmişse, vize almak için başvuru yapmanız gerekebilir. Bunun dışında, Amerika’dan seyahat edecekseniz, ancak Amerikan pasaportunuz yoksa yine vize almanız gerektiğini bilmelisiniz.

Pasaportunuzu Yanınızda Bulundurun

İngiltere'ye giriş için İngiltere Vizesi almanıza gerek kalmasa da, kaldığınız süre boyunca geçerli olması gereken pasaportunuzu yanınızda bulundurmanız gerekir. Eğer anakara Avrupa'da herhangi bir yere geçiyorsanız, pasaport, planlanan kalışınızın bitiminden sonraki altı ay boyunca geçerli olmalıdır.

Çocuklar İçin Belgeler

Çocuklarla seyahat ediyorsanız, her birinin kendi pasaportuna ihtiyacı olacaktır ve özellikle soyadınız çocuğunuzdan farklıysa veya her iki ebeveyni birlikte seyahat etmiyorsa, ek belgeler sağlamanız istenebilir. Bu durumda, sizden doğum veya evlat edinme belgeleri (ebeveyn olduğunuzu kanıtlamak için), boşanma veya evlilik belgeleri (farklı bir soyadı olmasına rağmen ilişkinizi kanıtlamak için) veya bir izin mektubu gibi belgeler sağlamanız istenebilir.

Yerel Para Almayı Unutmayın

Dolar İngiltere’de kolayca seyahat etmeniz için çok işlevsel olmayacaktır. Nakit para harcamak istiyorsanız, İngiliz Sterlini’ne ihtiyacınız olacak. Genellikle, havaalanında ve büyük oteller pound dönüşümü komisyona tabi olurken, bir bankada veya bir ATM'den para çekme ile para dönüşümünde bulunma, daha düşük ücret eğilimindedir.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X