Aile Boyu İngiliz Yurttaşlığı

Ankara Anlaşması Vizesi ile bir Türkiye Cumhuriyeti Yurttaşı, Avrupa ülkesi olan İngiltere topraklarında yaşama fırsatına kavuşabiliyorlar.

Aile Boyu İngiliz Yurttaşlığı
Aile Boyu İngiliz Yurttaşlığı admin
Bu içerik 90 kez okundu.

Ankara Anlaşması Vizesi ile bir Türkiye Cumhuriyeti Yurttaşı, Avrupa ülkesi olan İngiltere topraklarında yaşama fırsatına kavuşabiliyorlar. Hakkı kazanan ve beş sene boyunca ülke sınırlarında çalışan biri, sınırsız oturum hakkı da elde ediyor. Ailesi ile birlikte, bir sene boyunca İngiltere devleti içerisinde kalan yurttaşlar, İngiliz vatandaşı olma hakkına da kavuşuyorlar.

Hali hazırda yürüklükte olan İngiliz Vatandaşlık Kanunu gereği, bu hak başvurucuya verilmektedir. Kazanılan bu hak ile beraber, hem Avrupa birliği ülkeleri dâhilinde hem de tüm Avrupa sınırları içerisinde serbest dolaşım olarak getiri sunuyor. SCHENGEN vizesi şartları kapsamında bir avantaj da kazanmaya sebep olunuyor.

SCHENGEN Avantajları İçeriyor

Birleşik Krallık, bir SCHENGEN ülkesi değildir. Bu vize türü de ülke sınırlarında geçmemektedir. Ancak ECAA vizesi sayesinde İngiliz vatandaşı olma hakkı kazanmak ve süresiz oturum elde etmek, Avrupa içerisinde serbestçe dolaşma hakkı getirmesi ile SCHENGEN gibi avantaj da sağlamış oluyor.

Avrupa Ülkelerinde Serbest Dolaşım Hakkı

Türkiye Cumhuriyeti Yurttaşı bir girişimci, Ankara Anlaşması Vizesi ile hem İngiltere hem de tüm Avrupa ülkelerinde dolaşım hakkı kazanabiliyor. İstediği Avrupa ülkesine gitmek için vize almak gibi bir uğraş içinde olmadan, seyahatin tadını çıkarma fırsatı kazanıyor.

ECAA vizesi sayesinde İngiliz vatandaşı olmak adına yapılan girişim sonrası birçok hak da beraberinde kazanılmış oluyor. Yurt dışında yaşam sürme hayali ile başlayan yolculuk, İngiliz vatandaşlığını elde etme hakkına kadar gide biliyor.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X