Ankara Antlaşması Vizesi Hakkında

18 yaşından büyük olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının başvuru yapabileceği bir vize türü olan Ankara Antlaşması Vizesi ile İngiltere’de geçici oturum izni alabiliyor, kendi işinizi kurabiliyor veya almış olduğunuz eğitim ile ilgili bir şirkette çalışabiliyorsunuz.

Ankara Antlaşması Vizesi Hakkında
Ankara Antlaşması Vizesi Hakkında admin
Bu içerik 97 kez okundu.

18 yaşından büyük olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının başvuru yapabileceği bir vize türü olan Ankara Antlaşması Vizesi ile İngiltere’de geçici oturum izni alabiliyor, kendi işinizi kurabiliyor veya almış olduğunuz eğitim ile ilgili bir şirkette çalışabiliyorsunuz. Vize ile İngiltere’ye gittiğinizde ücretsiz eğitim, sağlık hizmetlerinden yararlanabiliyorsunuz. Türkiye’de yapmakla mükellef olduğunuz askerlik hizmetinizi 37 yaşına kadar erteleyebiliyor, bedelli askerlik hakkından da faydalanabiliyorsunuz. Beraberinizde götürmek istediğiniz aile bireyleri farklı bir sektörde çalışabilirler.

Ankara Antlaşması Vizesi kapsamında İngiltere’ye gelen vatandaşlar 5 yıl boyunca vize uzatımı yaparak geçici oturum haklarını kaybetmediklerinde 6 yıl hem kalıcı oturum izni hem de vatandaşlık hakkı elde edebiliyorlar. Vatandaşlık hakkı alan herkes bir İngiliz vatandaşının sahip olduğu haklara tüm dünya genelinde sahip oluyorlar. Vize almış kişilerin her yılsonuna kendileri ve yanlarında götürdükleri kişilerin geçimini sağlayarak kadar geliri yıl içinde kazandıklarını belgeleyerek göçmen Bürosuna sunmaları gereklidir. Aksi durumda vize bitiş tarihi itibari ile geçici oturum süreleri biter ve İngiltere’den ayrılmak zorunda kalırlar.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X